Lihtsalt õhu ja ventilatsiooni abil toimuv oksüdatsioon ei ole lõhnade eemaldamiseks sageli piisavalt kiire ja efektiivne, et hävitada ebameeldiv lõhn jäädavalt. Eriti kui on tegemist õnnetuse või kahjustuse järgse puhastusega. Seepärast kasutataksegi kiiresti mõjuvaid keemilisi lõhnaeemaldusvahendeid.

Eriti tundlikud oksüdeerumise suhtes on väävlit sisaldavad (mäda lõhn), lämmastikku sisaldavad (kala lõhn) ja fenooli sisaldavad (suitsu lõhn) orgaanilised ühendid.

Töö ohutuse ja tulemuslikkuse tagavad desinfitseerimiseks välja töödeldud ained, mida on töö iseloomust olenevalt mitmeid erinevaid. Põhiliselt kasutatakse bioloogilise toimega aineid. Spetsiifilisemad ainete toime põhineb vesinikülihapendil, mis oksüdeerib ja tapab mikroorganisme.
Pihustamise abil “pestakse” õhust ära lõhna põhjustavad osakesed. Aerosoolipiisad mõjuvad otse õhus ning pindadele moodustuv õhuke, nähtamatu kile seob halvalõhnalisi molekule. Mikroobidest kahjustatud pindade töötlemise tõhusad meetodid garanteerivad ainete imbumise väikseimatessegi pooridesse.

LIFA ALRON tootesarja lõhnaeemaldusvahendid sisaldavad ka ainet, mis neutraliseerib ja muundab halba lõhna (neutraalne, sidruni, männi, õuna).

Tänu desinfitseerimise ainete valiku laienemisele on antud valdkond leidnud asendamatut rakendust ükskõik millise lõhnast tingitud probleemi lahendamisel.

Desinfitseerimist kasutatakse tulekahjujärgselt vinguhaisu kõrvaldamiseks. Ruumides, kus on pideva suitsetamise tulemusel jäänud nn. konihais. Desinfitseerimist võib mikroobide tõrjumiseks (lõhnade eemaldamiseks) teostada koolides, kodudes, kontorites või kohtades kus eeldatakse erilist hügieeni. Nt. haiglad, suurköögid ning riietus-, pesu- ja treenimisruumid, samuti koduloomade poolt põhjustatud ebameeldivate lõhnade eemaldamiseks.

Desinfitseerimine rahuldab ka kõige nõudlikuma kliendi vajadused kuna tulemuseks on ülim puhtus ja meeldiv õhk nii kontoris, kodus kui ka üldkasutatavates hoonetes.